Live text: ASU Politehnica – FC Bazoș

ASU Politehnica, liderul seriei a III-a din Campionatul Județean, primește astăzi vizita celor de la FC Bazoș. Partida va avea loc pe arena „Știința”, cu începere de la ora 17.

Final de meci. ASU Poli are maximul de puncte după trei etape, după 3-1 cu FC Bazoș.

Min. 90+2 3-1 Marchiș marchează din apropiere, după un corner executat de Rotariu.

Min. 89 Ocazie imensă pentru FC Bazoș: Paulevici trage peste, din 7 metri.

Min. 88 Basarab șutează periculos din lateral stânga, dar mingea trece pe lângă poartă.

Min. 84 A intrat și Basarab la ASU Poli.

Final dificil pentru Poli. Deși a rămas în 10, după eliminarea lui Tătaru, Bazoșul nu renunță și forțează golul egalizator. De aproape 10 minute, jocul se duce în jumătatea polistă.

Min. 70 2-1 Marchiș o duce pe Poli în avantaj, după ce a împins în plasă centrarea de pe dreapta a lui Popoviciu.

Min. 66 Lovitură liberă executată  de Rotariu, pe lângă poartă.

Min. 63 Marchiș este faultat la 16 metri de Tătaru, iar căpitanul Bazoșului vede roșu direct.

Min. 62 Prima schimbare la Poli: iese Nicolaie, intră Guran

Min. 61 Șut puternic al lui Nicolaie, de la 22 de metri, însă balonul a fost deviat în corner de fundașii oaspeților.

Min. 60 1-1 Obrejan punctează din apropiere, după o recentrare de pe dreapta a lui popoviciu.

Min. 56 Fază legată a alb-violeților, finalizată cu lovitura de cap a lui Marchiș, din 8 metri, peste poartă.

Min. 46 Poli începe în forță repriza secundă. Marchiș șutează din marginea careului, dar Isar reține.

Pauză pe „Știința”. FC Bazoș conduce cu 1-0 din minutul 40.

Min. 44 Tătar reia spectaculos din vole, însă Șerban scoate, cu un reflex senzațional.

Min. 40 0-1 Gabriel Nicolae pătrunde în careu, profitând și de ezitarea lui Lazăr și marchează.

Min. 32 Gabriel Nicolae șutează de la 25 de metri, dar mingea ocolește stâlpul din stânga lui Șerban.

Min. 30 ASU Poli marchează prin Bota, însă golul e anulat, pe motiv de ofsaid.

Min. 29 Popoviciu trage puternic, dar Isar reușeșete să respingă în corner.

Min. 28 Prima ocazie pentru FC Bazoș: lovitura de cap a lui Belenceanu trece pe lângă poarta lui Șerban

Min. 26 Bota trimite o minge în fața porții, care îl derutează pe portarul oaspeților, însă nici Nicolaie și nici Marchiș nu au ajuns la balon.

Partidă extrem de echilibrată pe Știința, ambele echipe părând a fi mai preocupate să nu primească gol. O singură ocazie mare în primele 25 de minute, cea ratată de polistul Popoviciu, în minutul 12.

Min. 12 Popoviciu pătrunde în careu, însă trage peste poarta celor de la FC Bazoș.

Min. 9 Rotariu execută o lovitură liberă de la 30  de metri lateral dreapta, dar mingea e respinsă din fața porții lui Isar.