deznan

Patru înotători timișoreni se află în aceste zile la București, acolo unde au loc Campionatele Naționale de seniori și juniori în bazin lung. Sergiu Deznan, Bogdan Oproiu, Tamas Talpai și Vlad Tabora vor concura pentru medalii alături de „crema” natației românești.

Astăzi au început, la București, Campionatele Naționale de înot pentru seniori și juniori în bazin lung. Timișoara ține în continuare steagul sus într-o disciplină în care are o tradiție cu care puține orașe din țară se pot lăuda, în ciuda unei infrastructuri rezervate natației cu care n-ar avea nici cel mai mic motiv să se mândrească. Două cluburi timișorene sunt reprezentate în capitală de un total de patru sportivi, care pentru antrenamente nu au decât un singur bazin lung la dispoziție în oraș, și acela privat.

Dar iată-i pe cei patru înotători care vor reprezenta Timișoara la întrecerile de la București:

Campionatele Naționale de înot de la București se vor desfășura de astăzi până duminică, 6 iulie.

Leave a Reply