FOTO Peluza Sud și-a conectat favoriții la duelul cu Racovița


Aproximativ 150 de suporteri din Peluza Sud au fost prezenți astăzi, la antrenamentul lui ASU Poli, pentru a-i încuraja pe elevii lui Paul Codrea înaintea derby-ului de promovare, cu Progresul Racovița. La meciul de duminică se anunță o prezență-record în ceea ce privește deplasările din acest sezon.

ASU Poli intră în linie dreaptă înaintea celui mai important joc al returului, programat duminică, la Racovița. Alb-violeții sunt obligați să câștige în duelul direct cu liderul seriei a III-a, pentru a mai spera la promovare. Deși au rămas fără Iosif Rotariu, care a ales banca tehnică de la FC Vaslui, jucătorii timișoreni sunt optimiști înaintea acestui meci, mai ales că astăzi au fost vizitați la antrenament de aproximativ 150 de suporteri.

Cântecele galeriei și fumigenele violete le-au dat un imbold lui Marchiș, Popoviciu și ceilalți, care la final i-au aplaudat pe suporteri și le-au promis că îi vor face fericiți duminică după-amiază. Jucătorii alb-violeți au luat ca un semn bun, aducător de noroc, curcubeul apărut deasupra Bazei 2 la începutul ultimului antrenament dinaintea confruntării cu Racovița.

„Va conta foarte mult prezența suporterilor noștri la Racovița, așa cum a contat și până acum, mai ales că, din ce am înțeles, de această dată va fi un record în meciurile din deplasare. La fel ca și noi, sunt mai montați ca niciodată pentru meciul cu Racovița. Pentru noi au fost tot timpul al 12-lea jucător și sunt sigur că vom reuși ceea ce ne-am propus și în această etapă, cu ajutorul lor”, ne-a declarat directorul tehnic al lui ASU Poli, Antonio Foale.

Partida dintre Progresul Racovița și ASU Poli se va desfășura duminică, de la ora 17.

About Gabriel Toth

Comments

Leave a Reply