„Stejarii” și-au luat seva de pe Bega în 2013! Cifrele internaționalilor de la RCM Timișoara

RCM Timișoara domină întrecerea internă de doi ani încoace, iar acest lucru se simte din plin și la echipa națională. De-a lungul anului 2013, „stejarii” au apelat la nu mai puțin de 12 jucători din Banat, 10 dintre ei apucând să și joace sub tricolor în acest an. Revoluția rugbystică pornită la începutul anului 2011 […]
Șase rugbyști ai campioanei RCM Timișoara, învinși de Brive în Challenge Cup

Selecționata divizionară Bucharest Wolves a susținut sâmbătă ultima partidă de pe teren propriu a anului din AMLIN Challenge Cup. Gruparea românească, cu șase rugbyști ai campioanei RCM Timișoara în lot, a fost învinsă de francezii de la Brive, scor 13-18. Bucharest Wolves a deschis tabela de pe „Arcul de Triumf” în minutul 5, printr-o penalitate […]