Punctul bonus s-a lăsat așteptat până la ultima fază: RCM Timișoara – Dinamo 26-7

RCM Timișoara a încheiat sezonul regulat al Superligii cu o victorie cu punct bonus în fața penultimei clasate, Dinamo București. A fost 26-7 în favoarea galben-albaștrilor, care au reușit înscrierea celui de-al patrulea eseu abia la ultima fază a meciului. Pe o ploaie câinească, în ton cu porecla adversarei, câteva sute de spectatori au ținut […]