Calendarul alb-violet: 2 decembrie în istoria lui Poli

1962 Știința Timișoara se impune clar în fața Minerului Lupeni, 4-0, într-un meci disputat pe teren propriu, în fața a 7.000 de spectatori. În prima repriză, oaspeții au ratat câteva ocazii imense, însă timișorenii au fost cei ce au punctat, chiar de trei ori până la pauză, prin Bîtlan (min. 11), R. Lazăr (min. 22) […]