ASU Politehnica a pornit spre Bekescsaba! 21 de jucători prezenţi în lotul nou-promovatei

ASU Politehnica a pornit în această dimineaţă spre Bekescsaba, localitatea în care jucătorii nou-promovatei în eşalonul secund vor fi cantonaţi până pe 10 iulie. În lotul alb-violeţilor figurează 21 de jucători, după ce ieri s-a renunţat la Flavius Vlădia, în urma unor postări jignitoare pe care fotbalistul le-a publicat în ultimii ani pe Facebook. ASU […]
Ioana Gheorghe, campioană balcanică de juniori la 200m

Două atlete timișorene au participat, în weekend, la Balacaniada de juniori, desfășurată pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești. Ioana Gheorghe a contribuit la patru dintre medaliile cucerite de România, dintre care una singură de aur, în proba de 200m. În lotul tricolor s-a mai aflat și Livia Cristurean, timișoreanca urcând pe podium în probele de […]