GALERIE FOTO: BC Timișoara – BCMU Pitești 86-79

BC Timișoara a ajuns la patru victorii consecutive în grupa locurilor 7-12 din Liga Națională de baschet masculin. Trupa lui Nenad Mandic a întrecut aseară, la sala „Constantin Jude”, prima formație de sub linia retrogradării, BCMU Pitești, la o diferență de șapte puncte. Contribuții importante la succesul bănățenilor au avut Jeremic – 24 puncte, Djapa […]
GALERIE FOTO: BC Timișoara produce surpriza și învinge Oradea

BC Timișoara a trecut în această seară, cu 89-84, de CSM Oradea, într-un meci din etala a XIII-a a Ligii Naționale de baschet masculin. Alb-violeții bifează al doilea succes stagional, după cel din runda a VII-a, tot din sala „Constantin Jude”, contra Mediașului. BC Timișoara a reușit o victorie mare astăzi, în fața unei adversare […]