Dănuț Borzaș: „Știam că va veni ziua când vom deveni campioni”

A fost alături de rugby-ul timișorean la bine, dar mai ales la greu. S-a bucurat ca un copil pe 7 octombrie, la București, pentru că doar el știe cât a avut de pătimit pentru a ajunge să atingă trofeul acordat campionilor României. Dănuț Borzaș s-a ocupat de destinele clubului RCM Timișoara în momente negre din […]

Sărbătoare cu fast pentru campionii din 1972

Pe 15 septembrie, timișorenii sunt invitați să-și facă timp pentru rugby. Pe lângă partida dintre RCM și Farul Constanța, ultima pe care bănățenii o vor disputa pe teren propriu în play-off, va avea loc un meci de old-boys, în care protagoniști vor fi cei care au adus, în urmă cu 40 de ani, singurul titlu […]