Liga a IV-a | „Lanterna roșie” pâlpâie la Șag; Peciu Nou, neînvinsă după trei runde

Etapa a 3-a din Liga a IV-a Timiș a început aseară, cu două dueluri interesante, programate la Șag și Jimbolia. Pe malul Timișului, localnicii au ținut piept Ghirodei, însă n-au reușit să salveze în cele din urmă nici măcar o remiză, continuând să dețină „lanterna” și după această rundă. La Jimbolia, trupa din Peciu Nou […]
ASU Poli, obligată să câștige la Jimbolia, înaintea derby-ului cu Gătaia

ASU Poli va bifa sâmbătă o deplasare la Jimbolia, pe terenul „lanternei roșii” din Liga a IV-a, dar care în ultimele două runde a dat semne de revenire. ASFC „Marcel Băban” a început campionatul cu un șir de nouă înfrângeri consecutive, dar apoi a obținut o primă victorie, iar în weekend-ul trecut și un prim […]