BRD Timișoara Challenger: Mîrtea și Odesnik, calificați la dublu. Ungur, ținut în șah de un basarabean

BRD Timișoara Challenger și-a consumat astăzi prima zi de tablou principal. Capul de afiș s-a disputat către orele serii, pe terenul central, acolo unde principalul favorit, Adrian Ungur, l-a înfruntat pe basarabeanul Radu Albot. Emoțiile au început astăzi și pentru unicul timișorean de pe tabloul principal, Dragoș Mîrtea, care a debutat în competiția de dublu. […]