Patru medalii pentru atleții timișoreni la Campionatele Naționale de juniori

În acest sfârșit de săptămână, sala „Lia Manoliu” din București a fost gazda Campionatelor Naționale Indoor rezervate juniorilor. Atletismul timișorean și-a îmbogățit zestrea de medalii, grație Ioanei Gheorghe și Deliei Irimia, precum și ștafetelor de 4×2 tururi ale LPS Banatul. Un nou weekend prolific pentru atletismul timișorean. La Istanbul, hurdlerul Cosmin Dumitrache a obținut bronzul […]