STATISTICĂ | Fotbalul timișorean, șubred la temelie! O singură echipă în „D”, premiera sumbră spre care ne îndreptăm

Site-ul druckeria.ro a semnalat, în cei peste patru ani de existență, în numeroase rânduri, dispariția a două-trei duzini de echipe de fotbal din Timișoara, din 1990 încoace. Odată cu întreprinderile de stat, a murit și fotbalul de cartier în capitala Banatului, care a rămas fără câteva repere importante ale tradiției sale fotbalistice. Și, mai cu […]