Duminică nefastă pentru handbalistele din Timișoara

Ambele echipe de handbal feminin ale orașului au înregistrat eșecuri în runda a doua a Diviziei A. CS Timișoara a pierdut, în deplasare, la SCMU Pitești, în vreme ce Universitatea a suferit o dezamăgitoare înfrângere, pe teren propriu, cu formația omonimă din Reșița. Universitatea Timișoara – Universitatea Reșița 23-26 Sâmbătă dimineața, sala „Constantin Jude” era […]

CS Timișoara, în fața primei deplasări: „Nu știm nimic despre Pitești”

Handbalistele de la CS Timișoara se vor deplasa, la finele acestei săptămâni, la Pitești, pe terenul nou-formatei SCMU. Antrenorul Sorinel Voicu recunoaște că nu știe mai nimic despre această echipă, care s-a format cu puțin timp înaintea noului sezon. CS Timișoara va evolua duminică la Pitești, un oraș care nu a mai avut echipă de […]