CFR ’80: Povestea primei promovări în elită

CFR Timișoara avea să fie prima reprezentantă a fotbalului timișorean în Divizia A de după cel de-al Doilea Război Mondial. În 1946, feroviarii au obținut promovarea în urma unui baraj cu Politehnica, asta deși, la finele Campionatului Orășenesc, cele două echipe ar fi meritat să urce braț la braț pe prima scenă. După o lungă […]