FOTO: Canotajul s-a întors acasă! Campionatele Naționale de fond au început la Timișoara

În această dimineață, s-a dat startul la o nouă ediție a Campionatelor Naționale de fond, o întrecere ce, în mod tradițional, e găzduită de Timișoara. La concursul rezervat juniorilor s-au înscris peste 180 de concurenți, orașul de pe Bega fiind puternic reprezentat în probele programate astăzi. Bega s-a umplut de ambarcațiuni. Dis-de-dimineață, din fața terasei […]
Canotorii timișoreni și-au îmbogățit zestrea de medalii la C.N. de ergometru

Sfâșitul săptămânii trecute a fost prolific pentru familia canotajului timișorean, care și-a îmbogățit colecția de medalii, cu ocazia Campionatului Național de ergometru, susținut la Călărași. La nivel de seniori, Adrian Cionca și Robert Pataki s-au clasat pe poziția secundă, la dublu masculin, în timp ce junioara Raluca Muntean își confirmă încă o dată forma excelentă […]