Calendarul alb-violet: 17 martie în istoria lui Poli

1952 Știința Timișoara a încheiat la egalitate meciul disputat în deplasare cu Locomotiva Arad. A fost 0-0, în ciuda unei dominări clare a studenților în repriza secundă, neconcretizată însă pe tabela de marcaj. 1963 Știința Timișoara a revenit cu un punct de la Lupeni, după 0-0 cu localnica Minerul. Bănățenii au aliniat formula Curcan – […]