Briză de Pacific în Ronaț: 12 jucători din emisfera sudică, în derby-ul Superligii

Duelul de sâmbătă dimineață, dintre campioana RCM Timișoara și deținătoarea medaliei de argint, Știința Baia Mare, va fi extrem de interesant, din mai multe puncte de vedere. Lăsând la o parte rivalitatea sportivă dintre cele două grupări, va fi un duel al jucătorilor din emisfera sudică, nu mai puțin de 12 rugbyști din această zonă […]