N-au reușit „remontada” în repriza a doua: Politehnica Timișoara – UTA 1-3

Derby trist pe stadionul „Dan Păltinișanu”, umbrit de dispariția tragică a doi ultrași arădeni într-un teribil accident rutier petrecut joi seară. Derby trist și în suflarea alb-violetă, acolo unde cei din teren nu au reușit să se ridice la înălțimea unui asfel de duel, așteptat în vestul țării încă de la stabilirea țintarului acestui sezon. […]