S-a finalizat trecerea echipei de volei masculin de la Politehnică, la UVT: „Sperăm să fie mai bine”

Echipa de volei masculin a Timișoarei va rămâne una studențească, dar își va schimba clubul din această vară. Fosta Universitatea a ieșit de sub tutela clubului sportiv prezidat de Mircea Chiș, fiind integrată în noua grupare polisportivă înființată la Universitatea de Vest. Atât conducerea instituției de învățământ superior, cât și antrenorul voleibaliștilor, Sorin Grădinaru, nutresc […]