BC Timișoara rămâne cu maximum de puncte la U23

BC Timișoara s-a impus duminică în derby-ul local cu Timba, înregistrând cea de-a șaptea victorie din tot atâtea întâlniri în campionatul de U23. „Leii din Banat” au câștigat detașat scor 94-51, într-un joc disputat în sala „Constantin Jude”, dar considerat în deplasare. BC Timișoara își continuă parcursul perfect din Liga II masculin. Tinerii baschetbaliști pregătiți […]