Calendarul alb-violet: 19 februarie în istoria lui Poli

1961 Știința Timișoara a disputat un meci amical în compania unei formații din Campionatul Regional, Furnirul Deta. Jocul s-a desfășurat în sistemul a trei reprize de câte 30 de minute, iar câștig de cauză au avut „studenții”, scor 4-1. Pentru timișoreni au marcat Mițaru, Feodot, Petescu și Gârleanu, unicul gol al Detei fiind semnat de […]