FOTO | Alb-violeții, de neoprit în amicale: Szeged 2011 – Politehnica 1-2

Politehnica Timișoara a bifat astăzi a treia victorie consecutivă din meciurile de verificare. Pe moderna bază de la Gyula, alb-violeții s-au impus cu 2-1 în fața grupării Szeged 2011, locul 8 din eșalonul secund al Ungariei. Victoria s-a conturat chiar în penultimul minut al meciului, atunci când Mera a înscris, la una dintre puținele acțiuni […]

Balanța s-a înclinat în repriza a doua: Szeged 2011 – ASU Politehnica 3-0

ASU Politehnica își continuă șirul de rezultate negative din meciurile amicale. Alb-violeții au fost întrecuți cu 3-0 astăzi, la Gyula, de divizionara secundă maghiară Szeged 2011 FC. Formația din Ungaria a făcut diferența în repriza a doua, printr-o „triplă” reușită de jucătorul de bandă stângă Geiger, care a profitat din plin de nesincronizările din defensiva […]