BC Timișoara transferă de la vicecampioana Ungariei

BC Timișoara a oficializat astăzi transferul primului jucător străin pentru sezonul 2015/2016. E vorba despre pivotul muntenegrean Filip Barovic, care în sezonul trecut a evoluat pentru KKE-Duna Aszfalt Kecskemet, finalistă a campionatului maghiar. Născut la Niksic, la 29 iulie 1990, Barovic a cucerit campionatul și cupa în Muntenegru, cu Buducnost Podgorica, formație cu care a […]