Derby-ul Timișoarei, decis în ultimele secunde: Timba – BCT 88-91

Timișoara a trăit astăzi cu sufletul la gură întâlnirea dintre cele două reprezentante ale orașului în prima ligă de baschet masculin. Așa cum îi stă bine unui derby, întâlnirea dintre „urșii” și „leii” bănățeni s-a decis în secundele de final, alb-violeții terminând învingători, scor 91-88. Peste 2.000 de timișoreni s-au înghesuit în sala „Conastantin Jude”, […]