Timișoara, cu 10 atleți la Campionatele Internaționale ale României

Atletismul timișorean participă cu 10 sportivi la cea mai importantă reuniune atletică organizată în țara noastră. Vineri, la București, se va desfășura cea de-a 58-a ediție a Campionatelor Internaționale ale României, competiție ce de-a lungul anilor a reunit la start zeci de campioni olimpici din toate colțurile lumii. Timișoara își trimite alteții de top la […]