VIDEO | Derby-ul violet! Politehnica – FC Argeș, un duel vechi de 57 de ani

Etapa a 6-a a Ligii a II-a aduce un nou derby de tradiție pe stadionul „Dan Păltinișanu”. Duminică, la ora 19.30, se vor duela Politehnica Timișoara și FC Argeș, într-un duel alb-violet reînnodat anul trecut, la nivelul ligii secunde. Dacă punem la socoteală disputele dintre precursoarele actualelor cluburi, vom asista la al 31-lea duel direct […]
FC Argeș – Politehnica, un duel vechi de 55 de ani

La căderea cortinei peste sezonul de toamnă din Liga a II-a, pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești e programat un interesant duel între două dintre cele mai în formă echipe din campionat, FC Argeș și Politehnica Timișoara. Chiar dacă nu mai vorbim și în acte despre vechile cluburi omonime, în memoria suporterilor celor două grupări […]