În plin exod, BC Timișoara caută soluții în propria curte

Primele efecte ale situației dramatice prin care trece BC Timișoara încep să se vadă. Kyle Shiloh a părăsit primul gruparea alb-violetă, semnând deja o înțelegere cu fosta sa echipă, Kouvala, în Finlanda. Acest final de săptămână programează și alte plecări, cele anunțate deja, ale lui Filip Barovic și Nenad Milosevic, cu bagajele făcute fiind și […]

Din Hawaii, până pe Bega! Derrick Low a semnat cu BC Timișoara

BC Timișoara a oficializat astăzi transferul celui de-al patrulea străin pentru sezonul 2015/2016. E vorba despre fundașul american Derrick Low. În vârstă de 28 de ani, el are o bogată experiență internațională, el fiind și fost component al reprezentativei Statelor Unite. Născut la 21 martie 1986 în Honolulu (Hawaii), Derrick Low s-a remarcat în puternicul […]