Derby timișorean după aproape 40 de ani! Înainte a fost Universitatea – Voința

Iubitorii de baschet din Timișoara așteaptă cu nerăbdare derby-ul local de sâmbătă, dintre BCT și Timba, o încleștare pe care puțini o credeau posibilă în urmă cu câțiva ani. Totuși, baschetul de pe Bega nu trăiește în premieră un asemenea moment, sezonul 1973/1974 al primului eșalon programând la start tot două timișorene, Universitatea și Voința. […]