Baloșin și Rajcovici aduc singurul aur al zilei pentru Timișoara! Rezultatele de astăzi ale Campionatului Național de canotaj fond

Astăzi s-au desfășurat, pe canalul Bega, ultimele două reuniuni a Campionatului Național de fond pentru seniori și tineret, iar canotajul timișorean și-a trecut în cont patru noi medalii. Una singură a fost de aur și a fost cucerită de tandemul David Baloșin – Drajan Rajcovici, de la CSM Timișoara, în proba de dublu vâsle, categorie […]
Primăvara sportivă începe pe apa Begăi! CSM Timișoara, două medalii în prima zi a Campionatului Național de fond

Campionatul Național de fond la canotaj e una dintre puținele tradiții de mare vechime care se păstrează încă în sportul timișorean. Ediția din acest an a obișnuitelor întreceri de 6.000 km le luciul canalului Bega au început sub semnul capriciilor începutului de aprilie. Canotorii care s-au întrecut astăzi, în primele două reuniuni ale concursului, au […]