„Poli în curtea școlii” | Două meciuri între alb-violeți și elevii Colegiului Național Bănățean

O nouă ediție a deja tradiționalei acțiuni „Poli în curtea școlii” s-a desfășurat astăzi, la una dintre cele mai mari și mai prestigioase instituții de învățământ din Timișoara. Colegiul Național Bănățean a fost gazdă primitoare pentru Politehnica, pe terenul cu suprafață sintetică din curtea principală desfășurându-se astăzi două meciuri între fotbaliștii alb-violeți și elevii școlii. […]
BC Timba a făcut spectacol la Colegiul Bănățean

Baschetbaliștii de la Timba s-au destins înaintea meciului contra liderului CSM Oradea. Elevii lui Bogdan Murărescu au încis un amical cu echipa Colegiului Național Bănățean, organizat cu ocazia modernizării sălii de sport a prestigiosului liceu timișorean. Scorul a fost ultima grijă a celor prezenți, cu toții încheind jocul-școală cu zâmbetul pe buze. Forfotă mare astăzi, […]