FOTO: Canotajul s-a întors acasă! Campionatele Naționale de fond au început la Timișoara

În această dimineață, s-a dat startul la o nouă ediție a Campionatelor Naționale de fond, o întrecere ce, în mod tradițional, e găzduită de Timișoara. La concursul rezervat juniorilor s-au înscris peste 180 de concurenți, orașul de pe Bega fiind puternic reprezentat în probele programate astăzi. Bega s-a umplut de ambarcațiuni. Dis-de-dimineață, din fața terasei […]
Timișoara devine, pentru o săptămână, capitala canotajului românesc

Timp de o săptămână, Bega va fi împânzită de schifuri. Timișoara va găzdui Campionatele Naționale de fond, concursul rezervat juniorilor urmând a se desfășura vineri și sâmbătă, pentru ca în zilele de 16 și 17 aprilie să intre în scenă seniorii. Polul de interes al canotajului românesc se mută încă de joi la Timișoara. De […]