Șahul timișorean iese la rampă cu un nou club! CS Universitatea de Vest are, de astăzi, un campion național

Marele maestru Andrei Istrățescu a cucerit astăzi titlul de campion național de șah al României, în finala Campionatului Național individual, de la Călimănești (județul Vâlcea). Legitimat la CS Universitatea de Vest Timișoara, Istrățescu a totalizat 7,5 puncte, după 9 runde. Astăzi, în ultima rundă a întrecerii din Călimănești, Andrei Istrățescu a remizat cu Mircea Pârligras […]
AEM-Luxten Timișoara a cucerit întreg podiumul de la Călimănești

Performanță importantă pentru șahiștii din Timișoara, care continuă să se mențină în prim-planul întrecerilor naționale. După ce anul trecut, Medicina Timișoara a cucerit titlul pe echipe atât la masculin, cât și la feminin, anul 2015 pare să consemneze revenirea în forță a concitadinei AEM-Luxten. La întrecerea masculină a Campionatelor Naționale Individuale încheiate recent la Călimănești, […]