Eduard Pap a semnat cu ACS Poli: „Pentru mine, Timișoara a fost cea mai bună variantă”
ACS Poli a obținut semnătura tânărului portar Eduard Pap, în jurul căruia s-a iscat o mică telenovelă în această iarnă. După ce s-a antrenat câteva zile la Timișoara, goalkeeperul născut la Jimbolia a luat calea Vasluiului, pentru a se întoarce finalmente sub comanda lui Valentin Velcea. După Mihai Dina și Ovidiu Petre, ACS Poli a […]
Radu Paraschivescu: „Prefer o echipă adunată în jurul a zeci de mii de oameni cu mai puțini bani”

Radu Paraschivescu, unul dintre cei mai bine cotați scriitori români ai momentului, nu și-a ascuns niciodată afinitatea pentru Poli Timișoara. După „cutremurul” care a zguduit în vară fotbalul timișorean, și care a dat apoi naștere la două proiecte care să ducă mai departe tradiția clubului născut din 1921, Radu Paraschivescu mărturisește că e atras mai […]