Sorin Brîndescu, după eșecul de sub Tâmpa: „Autogolurile fac parte din joc”

Politehnica Timișoara a pierdut meciul susținut în această seară, sub Tâmpa, cu FC Brașov, formație revenită cu această ocazie pe un loc direct promovabil. „Stegarii” s-au impus cu 2-0, într-un meci în care, practic, nu au înscris niciun gol. Au făcut-o, în schimb, poliștii Țugui și Mera, însă antrenorul Sorin Brîndescu nu le-a reproșat nimic […]
Alb-violeții marchează de două ori, dar pierd la zero: FC Brașov – Politehnica Timișoara 2-0

Politehnica Timișoara a bifat, în această seară, cea de-a doua înfrângere consecutivă din campionat. Alb-violeții au pierdut cu 2-0 meciul susținut în deplasare, cu FC Brașov, ambele reușite ale gazdelor fiind semnate de către… poliști. Autogolurile lui Țugui (min. 31) și Mera (min. 76) au netezit drumul spre victorie pentru echipa lui Cornel Țălnar, care […]