O PUNTE ÎNTRE TRECUT ȘI VIITOR

Oamenii care au înființat echipa Politehnica Timișoara în anul 1921 au fost mânați de pasiunea pură pentru sportul ce începea în acele timpuri să cucerească lumea și să unească meridianele. Au înființat o echipă care să le reprezinte instituția, comunitatea, orașul și zona, dar care să fie și o proiecție pe plan sportiv a tuturor […]