Concurenţă acerbă la antrenamentele Politehnicii înaintea derby-ului cu UTA: „Toată lumea îşi doreşte să joace duminică”

Politehnica Timişoara a intrat în linie dreaptă, înaintea mult aşteptatului derby de duminică, de la Arad, cu UTA. Antrenorul alb-violeţilor, Sorin Brîndescu, speră ca înfruntarea din etapa a XVI-a a ligii secunde să se ridice la nivelul unui derby cu o asemenea tradiţie, chiar dacă pe arena „Motorul” condiţiile sunt improprii pentru un meci cu […]