Campionatele Naționale de Badminton, gata de start la Timișoara

Timișoara va fi, pentru al doilea an la rând, gazda Campionatelor Naționale de Badminton, întrecere ce se va desfășura pe tot parcursul weekend-ului în sala „Constantin Jude”. Orașul de pe Bega e considerat, pe bună dreptate, leagănul acestui sport în România, eforturile micuței comunități badmintonistice locale ținând stindardul sus, de peste trei decenii. 43 de […]