Concluziile lui Cosmin Petruescu, după înfrângerea de la Târgoviște: „Am avut și puțin ghinion…”

Politehnica Timișoara se întoarce învinsă de la Târgoviște. Alb-violeții au condus pe terenul Chindiei, prin golul lui Plămadă, însă gazdele au întors rezultatul din penaltiul transformat de Dudea și reușita din minutul 90 a lui Lungu. Antrenorul Cosmin Petruescu a tras concluziile jocului de astăzi, care a contat pentru prima etapă a returului ligii secunde. […]
Din nou în ultimul minut: Chindia Târgoviște – Politehnica Timișoara 2-1

Politehnica Timișoara a pierdut la limită, cu 2-1, pe terenul Chindiei Târgoviște, formație care, prin prisma acestui rezultat, revine pe prima poziție a clasamentului. Alb-violeții au condus în Dâmbovița, prin golul lui Plămadă, însă gazdele au revenit în joc rapid, grație unui penalti ușor acordat de centralul piteștean Marius Naidin. Jocul a început în nota […]