Timișoara s-a îmbogățit cu alte două prim-divizionare: Timba și SCM

Primul weekend al lunii iunie a adus două promovări pentru baschetul timișorean. Încă de sâmbătă, băieții de la Timba și-au asigurat biletele pentru viitoarea ediție a Ligii Naționale, după o prestație entuziasmantă în fața câștigătoarei fazei semifinale, Politehnica Iași. Astăzi a venit și rândul baschetbalistelor de la SCM Timișoara să încingă hora bucuriei, chiar pe […]