Calendarul alb-violet: 9 decembrie în istoria lui Poli

1946 Poli Timișoara s-a impus categoric pe arena din Splai, în fața uneia dintre forțele fotbalului interbelic, Venus București, care își trăia ultimele clipe. A fost 4-0 pentru studenți, Andrei Rădulescu reușind o „triplă”, cel de-al patrulea gol purtând semnătura lui Simion Andreescu. 1973 Poli pierde categoric derby-ul vestic cu UTA, 0-3 la Arad. Kun […]