Calendarul alb-violet: 21 octombrie în istoria lui Poli

1945 Poli se impune cu 2-1 în fața formației Prima Banat, într-un meci contând pentru Campionatul Orășenesc, competiție organizată sub patronajul sindicatelor. Toate golurile s-au înscris în prima repriză, Andrei Rădulescu și Rusalin Marcu punctând pentru studenți, în timp ce pentru Prima Banat a înscris Lipay. 1948 Poli Timișoara cedează la scor în amicalul susținut […]