Săptămâna Poli – Chindia | În 1997, timișorenii au învins într-o bătălie, dar târgoviștenii au câștigat războiul

Sezonul 1996/1997 a fost ultimul în care vechile Poli Timișoara și Chindia Târgoviște s-au duelat pe prima scenă. Dâmbovițenii reușiseră promovarea în 1996, după 13 ani de absență din „A”, în vreme ce alb-violeții, deși plecați la drum cu gânduri mari, s-au înscris repede printre codașele ierarhiei. Cele două echipe s-au luptat pentru evitarea retrogradării […]