O nouă înfrângere la scor pentru BCM Danzio: 38-95 la Arad

598513_565081043528516_1851186354_n
BCM Danzio n-a reușit să pună probleme ICIM-ului, la Arad, de unde se întoarce învinsă fără drept de apel, scor 38-95. E a doua înfrângere la scor pentru baschetbalistele lui Dan Ionescu, după 37-100 etapa trecută, pe teren propriu, cu Alba Iulia.

BCM Danzio a rămas în urma ICIM-ului încă din primul sfert, la capătul căruia gazdele aveau 10 puncte avans, 18-8. Diferența s-a mărit până la pauza mare, după zece minute de baschet spectaculos, cu multe puncte marcate de ambele părți: 45-24. Diferența de valoare dintre cele două echipe a fost mult mai evidentă în jumătatea a doua a jocului. ICIM-ul a reușit să se desprindă la 38 de puncte după sfertul 3, 72-34, mărindu-și consistent diferența în ultimele zece minute, în care BCM Danzio n-a reușit să pună decât patru puncte pe tabelă.

Milena Marjanovic a fost din nou cea mai bună marcatoare a formației timișorene, cu 12 puncte, urmată de Zivadinovic – 9, Pesovic – 6, Necula – 4, Zidaru – 3, Kilin – 2 și Kecoevic – 2. De partea cealaltă, Kosby a contribuit cu 20 de puncte la victoria Aradului, urmată îndeaproape de Engleman, cu 19.