Emil Grozescu, seniorul atletismului timișorean: „Mă amăgește faptul că urmașii mei nu se bucură de aceleași condiții”

În Timișoara, atletismul s-a numărat dintotdeauna printre disciplinele cu priză la localnici. Încă din primii ani ai secolului trecut, s-au înființat secții de atletism în cadrul marilor cluburi sportive ale vremii (C.A.T, Chinezul, R.G.M.T. etc.), iar efervescența din acea perioadă a dus la explozia din anii 40-50 a clubului Electrica (devenit ulterior Progresul). Nume precum […]