Baschetul feminin din Timișoara, de la moarte clinică la magnet de trofee

Vreme de 12 ani, baschetul feminin din Timișoara nu a avut reprezentare în primul eșalon. Mai mult decât atât, ani buni nu a existat nicio echipă de senioare, astfel că tinerele talente lansate la CSS Bega au fost nevoite fie să se lase de sport, fie să își încerce norocul în alte zări. Situația s-a […]