Sorin Brîndescu, după eșecul de sub Tâmpa: „Autogolurile fac parte din joc”

Politehnica Timișoara a pierdut meciul susținut în această seară, sub Tâmpa, cu FC Brașov, formație revenită cu această ocazie pe un loc direct promovabil. „Stegarii” s-au impus cu 2-0, într-un meci în care, practic, nu au înscris niciun gol. Au făcut-o, în schimb, poliștii Țugui și Mera, însă antrenorul Sorin Brîndescu nu le-a reproșat nimic […]

Cornel Țălnar, după remiza de la Timișoara: „E un rezultat echitabil”

FC Brașov a rămas singură formație neînvinsă din „B” și după vizita de ieri, de la Timișoara. „Stegarii” nu au strălucit în fața unei echipe a Politehnicii mult mai neexperimentate, iar antrenorul Cornel Țălnar consideră că rezultatul de egalitate, 1-1, afișat de tabela de pe „Dan Păltinișanu” la finalul meciului e conform cu realitatea din […]