Chester Williams: „Dacă ar fi să trăiesc în România, cu siguranță aș alege Timișoara”

Chester Williams a încheiat un an de succes la Timișoara. A readus titlul național la rugby după 40 de ani în orașul de pe Bega, iar pentru 2013 își propune să îmbogățească și mai mult zestrea de trofee a clubului. Pe lângă rezultatele strict sportive, legenda rugby-ului sud-african a spus deseori că se simte și […]
Dănuț Borzaș: „Știam că va veni ziua când vom deveni campioni”

A fost alături de rugby-ul timișorean la bine, dar mai ales la greu. S-a bucurat ca un copil pe 7 octombrie, la București, pentru că doar el știe cât a avut de pătimit pentru a ajunge să atingă trofeul acordat campionilor României. Dănuț Borzaș s-a ocupat de destinele clubului RCM Timișoara în momente negre din […]