ASU Politehnica, învinsă de „șoimii” lui Ionuț Popa

ASU Politehnica a pierdut cu 2-1 amicalul disputat astăzi, pe terenul sintetic din incinta Bazei 2, în fața divizionarei secunde Șoimii Pâncota. A fost un meci tras la indigo cu cel din vară, de la precedenta întâlnire amicală a celor două echipe. Arădenii au avut 2-0, dar pe final alb-violeții au trecut de mai multe […]
Remiză în derby-ul polist din „municipiu”
Primele două clasate ale Seriei I din Campionatul Municipal Timișoara au remizat în disputa „studențească” de pe sinteticul de lângă stadion. FC Politehnica și ASU Politehnica au încheiat 1-1 un meci prelungit peste măsură de neatenția centralului Ovidiu Socol. ASU Politehnica, liderul seriei I din „municipiu”, s-a deplasat ieri pe terenul „suratei” FC Politehnica, ocupanta […]