Punct muncit, în inferioritate numerică: Politehnica Timișoara – Olimpia Satu Mare 1-1

Politehnica Timișoara a pus capăt unei serii negative ce s-a întins pe durata unei luni de zile. Alb-violeții au remizat astăzi, 1-1 pe „Știința”, cu Olimpia Satu Mare, după o prestație consistentă, curajoasă, ofensivă, în ciuda inferiorității numerice în care a evoluat de la pauză. Startul a fost însă de coșmar pentru timișoreni. În […]